Tel. kom.: 0-691-621-513 Tel: (0-63) 26 15 106 Adres e-mail: biuro@ogrodyodadoz.pl lub gregorbien@op.pl
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

mod_vvisit_counterDzisiaj83
mod_vvisit_counterWczoraj96
mod_vvisit_counterW tym tygodniu179
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu749
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2764
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu3789

Dzisiaj jest 26 Lip 2016
Polecane strony
pima
hotelik31
miejsce


Kopanie studni kręgowych od A do Z

Studnie kręgowe

Z doświadczenia wiemy, że najbardziej naturalną metodą pozyskania wody pitnej na działce lub w ogrodzie jest wykopanie studni kręgowej. Nasza firma, jako nieliczna na rynku kopie studnie profesjonalną metodą studniarską, która zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkowania studni. Do wykonania studni nie potrzebujemy ciężkiego sprzętu, stąd też mamy duże pole manewru, jeśli chodzi o niewielką ilość miejsca na działce.

Do budowy studni używamy kręgów betonowych o szerokości wewnętrznej 80 cm i wysokości 0,75 m lub 0,5 m. Każdy krąg posiada felce zabezpieczające przed ich zsunięciem. Zakończeniem studni jest pokrywa betonowa z możliwością wglądu do wnętrza studni bez konieczności jej zdejmowania.

Kopanie studniNa tle innych firm wyróżniamy się tym, że kopiemy studnię kręgową w 100% ręcznie, z wykorzystaniem łopatki saperskiej oraz wiaderka. Jest to tzw. metoda studniarska, znana od setek lat, która mimo wprowadzenia nowoczesnych maszyn, wciąż jest najlepsza w sytuacji, gdy studnia głębinowa musiałaby być bardzo głęboka, a co się z tym wiąże – droga. Kręgi opuszczamy tylko do momentu pojawienia się wody, bez wpuszczania ich w warstwę wodonośną (w gruncie piaszczystym), ponieważ w późniejszym czasie może to przynieść niepożądane skutki. Studnia będzie się zamulać i po jakimś czasie kręgi zaczną się zasypywać. Dawniej studnie kręgowe kopane były możliwie jak najgłębiej, gdyż konieczne było wykonanie jak największego buforu wody. Po wybraniu wody trzeba było czekać na jej uzupełnienie. Nie stanowiło to dużego problemu, gdyż ze względu na wysoki poziom wód gruntowych, zapas uzupełniał się stosunkowo szybko. Z upływem lat wody gruntowe obniżały się, stąd też trzeba było wymyślić skuteczną metodę przywrócenia studni do użytku.

Pogłębianie studni kręgowych

Nasza firma wykonuje również pogłębienia studni kręgowej za pomocą filtra o średnicy 110 mm do maksymalnej głębokości 6 metrów od dna studni. Dzięki tej metodzie nie ma potrzeby wykonywania buforu wodnego. Woda jest czerpana z filtra na bieżąco, bez konieczności czekania na uzupełnienie się studni.

Proszę spojrzeć na film prezentujący, jaką wydajność można uzyskać poprzez wbicie takiego filtra.

Studnie, które kopiemy, mają zwykle głębokość od 8 do 12 metrów, jednak w sytuacjach, gdy grunt jest bardzo gliniasty i warstwa wodonośna jest niewielka, jesteśmy zmuszeni kopać głębiej. Jest to nieodzowne działanie do tego, aby wykonać bufor wody w kręgach i wbić krótki filtr, który pozwoli na wybranie całej wody zebranej w studni. Czasem zdarza się, że sam filtr pozwala na szybsze uzupełnianie się źródła.

Zatem wszystko zależy od gruntu. Miejsce wykonania studni wyznaczamy sami za pomocą różdżki. Do wykonania studni, jak już wcześniej wspomniałem, nie potrzebujemy zbyt wiele miejsca. Najważniejsze to możliwość dojechania samochodem ciężarowym na odległość ok. 20 m od miejsca, w którym ma znajdować się studnia. Z reguły wykonanie zlecenia realizowane jest w ciągu jednego dnia. Każde miejsce jest inne i zdarza się, że grunt jest na tyle gliniasty, że realizacja zlecenia trwa kilka dni. Po próbnym pompowaniu i ustaleniu maksymalnej wydajności studni dobieramy i montujemy pompę. W zależności od potrzeb i zastosowania montujemy zestawy hydroforowe lub pompę głębinową ze zbiornikiem i wyłącznikiem ciśnieniowym mechanicznym. Jeżeli studnia służy tylko w celach podlewania ogrodu, takie zestawy montujemy bezpośrednio w studni na półce z kątownika. Na zewnątrz przy studni wyprowadzamy kran do czerpania wody. Istnieje także możliwość doprowadzenia całej instalacji do budynku.
Nasza firma zajmuje się kopaniem studni kręgowych od wielu lat i z doświadczenia wiemy, że ta metoda jest solidna i sprawdzona. Jeśli chcesz zobaczyć na żywo jak to wszystko wygląda, wystarczy, że zadzwonisz i zamówisz usługę. Odległość nie stanowi dla nas problemu. Dojeżdżamy do każdego!

PODSUMOWUJĄC:

  • przyjeżdżamy do Klienta i za pomocą różdżki wybieramy najbardziej dogodne miejsce do budowy studni;
  • kopiemy studnię metodą studniarską do pojawienia się wody;
  • przegłębiamy studnię do 6 m od dna;
  • wykonujemy próbne pompowanie i ustalamy wydajność studni;
  • montujemy pompę do czerpania wody (także pompy ręczne – ozdobne) i wyprowadzamy kran na zewnątrz studni;
  • istnieje możliwość za dopłatą wywiezienia ziemi z wykopu;
  • otrzymujesz gwarancję i serwis w przypadku uszkodzenia wykorzystanych elementów;
  • możliwość zamontowania drewnianej obudowy ozdobnej;